Bergen Spillfestival NM i cafesjakk

Bergen, fredag 5. august 2016
Bergen Spillfestival
Pekere:
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
Innbydelse
Bergen Spillfestival

Laget av
Eirik T. Gullaksen
      
Valaker ble cafemester for tredje gang. Fra A-gruppen.
Valaker vant A-gruppen for tredje gang.
(Foto: Eirik T. Gullaksen)
Fra A-gruppen.
(Foto: Eirik T. Gullaksen)

Gruppe A

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Ole Johan ValakerASøråshøgda +37  +13  +10  +27  +03  =02
5,5
21,0
23,5
21,00
 2332 ( +0)
FM Halvard HagesætherASevland +49  +32  =09  +08  +07  =01
5,0
22,0
24,0
19,00
 2123 ( +0)
Nils Erik Moe-NilssenASK 96 +47  +11  +12  +18  -01  +06
5,0
21,5
23,5
18,00
 2245 ( +0)
Stig K. MartinsenABergens +31  +16  -06  +25  +11  +12
5,0
19,5
22,5
18,00
 2071 ( +0)
FM Thor Geir HarestadARandaberg +54  +46  -07  +15  +26  +10
5,0
17,5
19,0
14,50
 2099 ( +0)
FM Kjell Arne MorkASK 96 +33  +40  +04  =07  +09  -03
4,5
22,0
24,5
17,25
 2138 ( +0)
Kristian SørensenASotra +34  +36  +05  =06  -02  +19
4,5
21,0
23,5
16,25
 2154 ( +0)
Tor Kristian LarsenABergens +39  =18  +17  -02  +35  +20
4,5
18,0
20,5
13,75
 2044 ( +0)
Ole Emil FrisvoldABergens +43  +38  =02  +35  -06  +17
4,5
18,0
20,5
13,50
 2073 ( +0)
10 
FM Sondre MerkesvikABergens +28  +25  -01  +14  +27  -05
4,0
20,5
23,5
13,00
 2066 ( +0)
11 
Jonas H RasmussenABergens +50  -03  +46  +28  -04  +25
4,0
18,0
20,0
10,00
 1874 ( +0)
12 
Øyvind RiisemASotra +55  +41  -03  +48  +21  -04
4,0
18,0
19,5
9,50
 1934 ( +0)
13 
Håvard HolderA +51  -01  +54  -26  +28  +23
4,0
17,0
18,5
10,00
 1870 ( +0)
14 
Helge GundersenAMasfjorden -17  +39  +43  -10  +44  +27
4,0
15,5
17,5
10,00
 1815 ( +0)
15 
Jørgen AarstadASotra -36  +57  +44  -05  +29  +30
4,0
15,5
17,0
9,50
 1692 (+1692)
16 
Ramona GrotleASotra +52  -04  -25  +55  +42  +26
4,0
15,5
17,0
9,00
 1892 ( +0)
17 
Afras MansoorASøråshøgda +14  =20  -08  +22  +18  -09
3,5
20,0
23,5
12,75
 1999 ( +0)
18 
WFM Anita GrønnestadABergens +21  =08  +20  -03  -17  +38
3,5
20,0
22,5
11,75
 1895 ( +0)
19 
Trond A HolmgrenA +22  +26  -27  +24  =23  -07
3,5
18,0
21,0
11,75
 1919 (+1919)
20 
Jørgen HoelAFollo +45  =17  -18  +41  +34  -08
3,5
17,0
19,0
9,25
 1801 ( +0)
21 
Tor Gunnar NordnesASotra -18  +60  =41  +38  -12  +35
3,5
15,0
15,0
6,25
 1887 ( +0)
22 
Stig Børje LarsenABergens -19  +53  =38  -17  +40  +36
3,5
14,5
16,5
8,25
 1825 ( +0)
23 
Øyvin StrandABergens +58  -35  +47  +40  =19  -13
3,5
14,5
15,5
7,25
 1751 ( +0)
24 
Arn Tore HaugsdalAMasfjorden -44  +29  +45  -19  =36  +39
3,5
13,5
15,5
8,75
 1660 ( +0)
25 
Morten L MadsenASotra +30  -10  +16  -04  +45  -11
3,0
20,0
22,0
9,00
 1712 ( +0)
26 
Tore TjensvollA +29  -19  +30  +13  -05  -16
3,0
19,5
22,5
10,00
 1672 ( +0)
27 
Karl Andre SkareA +60  +44  +19  -01  -10  -14
3,0
19,0
19,0
5,50
 1847 ( +0)
28 
Alena AyzenbergAElefantene -10  +37  +42  -11  -13  +44
3,0
17,0
19,0
7,00
 1737 ( +0)
29 
Magnus Hals MeyerATromsø -26  -24  +50  +51  -15  +48
3,0
14,5
16,5
6,00
 1618 ( +0)
30 
Martin SimonsenA -25  +59  -26  +58  +31  -15
3,0
14,0
15,0
5,00
 1569 ( +0)
31 
Per OhnstadASotra -04  -55  +60  +37  -30  +53
3,0
14,0
14,0
4,50
 1563 ( +0)
32 
Torben KallesøeA +42  -02  -48  -45  +58  +47
3,0
13,5
14,5
5,50
 1639 ( +0)
33 
Tom EriksenASotra -06  -58  -37  +52  +46  +45
3,0
13,0
14,0
6,00
 1659 ( +0)
34 
Tom Andre SivertsenASotra -07  -54  +59  +56  -20  +51
3,0
13,0
14,0
4,50
 1641 ( +0)
35 
Tore BrekkeASK 96 =57  +23  +36  -09  -08  -21
2,5
18,5
20,0
6,75
 1691 ( +0)
36 
Lars Bjarne MarøyASotra +15  -07  -35  +54  =24  -22
2,5
18,0
19,5
7,25
 1743 (+16)
37 
Henning BolstadABergens -01  -28  +33  -31  +54  =41
2,5
17,0
18,5
5,75
 1705 ( +0)
38 
Ole F. KvammeSK 96 +59  -09  =22  -21  +49  -18
2,5
17,0
18,0
4,75
 1647 ( +0)
39 
Eivind Riise HaugeA -08  -14  +52  =49  +48  -24
2,5
16,0
18,0
5,00
 1747 ( +0)
40 
Roger SætreABergens +48  -06  +55  -23  -22  =42
2,5
16,0
17,5
4,75
 1684 ( +0)
41 
Ole WoldsethASotra +56  -12  =21  -20  =47  =37
2,5
15,5
17,0
5,50
 1671 ( +0)
42 
Jørund BerstadAFørde -32  +50  -28  +43  -16  =40
2,5
15,0
17,0
5,75
 1423 ( +0)
43 
Henning EttrupASøråshøgda -09  +49  -14  -42  =50  +56
2,5
15,0
16,5
4,50
 1675 ( +0)
44 
Geir O. AagedalABergens +24  -27  -15  +46  -14  -28
2,0
17,5
19,5
5,50
 1665 ( +0)
45 
Shaoul DeryA -20  +51  -24  +32  -25  -33
2,0
16,0
18,0
5,00
 1500 (+1500)
46 
Jose H. PoloA +53  -05  -11  -44  -33  +59
2,0
16,0
17,0
3,00
 1570 (+1570)
47 
Sigve DyrhovdenA -03  =56  -23  +57  =41  -32
2,0
15,5
17,0
3,50
 1565 ( +0)
48 
Håvard TrønnesA -40  +52  +32  -12  -39  -29
2,0
15,0
17,0
5,00
 1530 (+1530)
49 
Afshin AlikhaniASotra -02  -43  +53  =39  -38  =50
2,0
14,5
16,5
4,25
 1597 ( +0)
50 
Fritjof ØvrebøA -11  -42  -29  +60  =43  =49
2,0
14,0
14,0
2,25
 1373 (+1373)
51 
Sveinung ToftA -13  -45  +57  -29  +55  -34
2,0
13,5
15,0
3,00
 1361 (+1361)
52 
Øyvind NormannA -16  -48  -39  -33  +60  +58
2,0
12,5
12,5
1,00
 1308 ( +0)
53 
Trond BirkelandA -46  -22  -49  +59  +56  -31
2,0
12,0
13,0
2,50
 1419 ( +0)
54 
Oddvar SolliAVoss -05  +34  -13  -36  -37  =55
1,5
17,0
18,5
3,75
 1491 ( +0)
55 
Bård FadnesSotra -12  +31  -40  -16  -51  =54
1,5
15,5
17,0
3,75
 1430 ( +0)
56 
Tore-Inge BratteteigAVoss -41  =47  +58  -34  -53  -43
1,5
12,0
13,0
2,00
 1414 ( +0)
57 
Kolbein JorgensenA =35  -15  -51  -47  -59  +60
1,5
11,5
11,5
1,25
 1307 (+1307)
58 
Svein Atle HusA -23  +33  -56  -30  -32  -52
1,0
14,5
16,0
3,00
 1297 (+1297)
59 
Berge FrimanslundASotra -38  -30  -34  -53  +57  -46
1,0
12,5
14,0
1,50
 1282 ( +0)
60 
Ørjan FlatsetA -27  -21  -31  -50  -52  -57
0,0
13,5
15,0
0,00
 1179 (+1179)


Fra B-gruppen. Fra B-gruppen.
Fra B-gruppen (vre bord).
(Foto: Torbjrn Klausen)
Fra B-gruppen (nedre bord).
(Foto: Torbjrn Klausen)

Gruppe B

PlNavnn-Eloi-EloKlubb123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Henrik IversenSøråshøgda +24  +03  +16  +04  -02  +06
5,0
21,0
22,0
17,00
 1371 ( +0)
Lulseged Beyene +09  +20  +12  +05  +01  -03
5,0
20,5
22,5
17,50
 1318 (+1318)
Nicolas Hordnes +23  -01  +21  +12  +05  +02
5,0
19,0
21,0
16,00
 1262 (+1262)
Jan Otto Myrseth =10  +14  +17  -01  +09  +11
4,5
18,5
21,0
14,25
 1145 (+1145)
Kjetil AasenHaukås +26  +13  +06  -02  -03  +12
4,0
20,0
20,0
10,00
 1182 (+1182)
Ståle Nordås +11  +22  -05  +20  +13  -01
4,0
17,5
19,5
10,50
 1100 (+1100)
Frank Strømdal -12  -10  +19  +14  +21  +13
4,0
15,0
17,0
10,50
 1019 (+1019)
Scott BirnieSotra -20  -09  +25  +24  +18  +16
4,0
11,5
12,5
7,00
 0968 ( +0)
Ariza HinaSøråshøgda -02  +08  =11  +16  -04  +17
3,5
19,5
22,0
10,75
 1144 ( +0)
10 
Kjetil IversenSøråshøgda =04  +07  +15  -13  -11  +22
3,5
18,0
20,0
11,25
 1033 ( +0)
11 
Carl Erik Markhus -06  +25  =09  +17  +10  -04
3,5
18,0
19,0
8,75
 1004 (+1004)
12 
Arve Nils HansenBergens +07  +15  -02  -03  +22  -05
3,0
21,0
23,0
9,00
 1058 ( +0)
13 
Paul Sigve AmundsenBergens +21  -05  +23  +10  -06  -07
3,0
17,5
19,5
7,50
 0960 (-30)
14 
Eliseo Cuellar -15  -04  +18  -07  +24  +21
3,0
16,0
17,0
5,50
 0861 (+861)
15 
Ole RasmussenBergens +14  -12  -10  -21  +23  +20
3,0
13,5
15,5
7,00
 0853 (+853)
16 
Nicholas SundeSøråshøgda =17  +19  -01  -09  +20  -08
2,5
17,5
19,5
5,75
 0865 ( +0)
17 
Ryan Batten =16  +18  -04  -11  +19  -09
2,5
16,5
19,0
6,25
 0948 (+948)
18 
Gard Rye HøyforsslettBergens =19  -17  -14  +26  -08  +25
2,5
13,0
13,0
2,25
 0717 ( +0)
19 
Roar FløtreBergens =18  -16  -07  +25  -17  +24
2,5
12,5
13,5
3,25
 0783 (+783)
20 
Harold Pou +08  -02  +22  -06  -16  -15
2,0
18,5
20,5
6,00
 0891 (+891)
21 
Hilde Gundersen -13  +26  -03  +15  -07  -14
2,0
18,0
18,0
3,00
 0834 (+834)
22 
Øystein Halland +25  -06  -20  +23  -12  -10
2,0
14,5
15,5
3,00
 0717 (+717)
23 
Monica Lauvik FjeldstadSotra -03  +24  -13  -22  -15  +26
2,0
14,0
14,0
1,00
 0730 ( +0)
24 
Frode Hauge -01  -23  +26  -08  -14  -19
1,0
16,5
16,5
0,00
 0538 (+538)
25 
Daniel Losvik -22  -11  -08  -19  +26  -18
1,0
14,5
14,5
0,00
 0528 (+528)
26 
Eirik HaugstvedtBergens -05  -21  -24  -18  -25  -23
0,0
11,5
12,5
0,00
 0370 ( +0)

Arrangementet er stttet av Bergenhus og rstad Kulturkontor, Seksjon for kunst og kultur.